Een tweetal bestaande gekoelde LPG opslagtanks, met een capaciteit van elk 55.000 kubieke meter, kan hiervoor gereed gemaakt worden. Ligplaatsen, leidingen en overige infrastructuur zijn aanwezig. Tevens is er ruimte beschikbaar voor uitbreidingen en andere industriële activiteiten zoals een installatie om de ammonia weer om te zetten naar groene waterstof. De locatie zal worden aangesloten op het Noordwest Europese waterstof-netwerk waarmee Nederland, België en Duitsland kunnen worden beleverd.

Vopak Terminal Vlissingen is strategisch gelegen de North Sea Port in de Schelde-Delta regio. De industrie in die regio, verenigd in Smart Delta Resources, vormt op dit moment het grootste waterstofcluster van de Benelux. Tevens vindt in het Nederlandse deel ruim een vijfde van de Nederlandse industriële CO2-emissie plaats. Verduurzaming kan hier een flinke bijdrage leveren aan het realiseren van de Nederlandse klimaatdoelstellingen.



Alexander Fokker, Managing Director Vopak Terminal Vlissingen: "Door onze bestaande infrastructuur kunnen we klanten een snelle en economische oplossing bieden. Tevens hebben we de ruimte voor nieuwe ontwikkelingen. Binnen Vopak hebben we inmiddels ruime ervaring met het veilig opslaan van ammonia, een product waarbij aanvullende veiligheidsmaatregelen in acht moeten worden genomen."

Ammonia als waterstofdrager

Naast de productie van groene waterstof in Nederland, zal er in Noordwest-Europa ook behoefte zijn aan grootschalige import van groene waterstof om aan alle toekomstige vraag te kunnen voldoen. Groene ammonia als waterstofdrager zal hierin een belangrijke rol spelen. Waterstof kan na verbinding met stikstof in de vorm van ammonia in grotere hoeveelheden worden getransporteerd, opgeslagen en weer worden omgezet naar groene waterstof. Daarnaast is groene ammonia ook direct toepasbaar als CO2-vrije brandstof voor bijvoorbeeld de scheepvaart of als grondstof voor onder andere de productie van kunstmest.

De definitieve investeringsbeslissing zal onder andere worden genomen op basis van markt interesse.

 

Gerelateerd nieuws

MAST1

Informatiemiddag netcongestie en het Zeeuwse bedrijfsleven

Samenwerken is cruciaal om efficiënter gebruik te maken van het elektriciteitsnet. 

Ondertekening B2B Heat overeenkomst POM Oost-Vlaanderen en Smart Delta Resources Flanders

SDR Flanders en POM Oost-Vlaanderen bundelen krachten voor duurzame industriële warmte-uitwisseling

De Gentse Kanaalzone biedt een bijzonder potentieel voor het hergebruiken van industriële restwarmte. Via de Taskforce B2B Heat van Smart Delta Resources Flanders worden vraag en aanbod aan warmte systematisch in kaart gebracht. 

Steelanol ArcelorMittal Smart Delta Resources SDR Europese regelgeving

Steelanol: innovatie dreigt te verdwijnen zonder aangepaste Europese regelgeving

ArcelorMittal Belgium, partner binnen het Smart Delta Resources-netwerk, wil tegen 2050 klimaatneutraal zijn. Met de Steelanol-installatie in Gent toont het bedrijf hoe de CO (koolstofmonoxide) uit industriële restgassen wordt omgezet in ethanol, een grondstof voor brandstoffen en de chemische sector. Een toonbeeld van circulaire economie en industriële innovatie.